Вивчаємо українську!

    Оскільки вчитися й підвищувати рівень своїх знань ніколи не пізно, пропоную підбірку ресурсів, що допоможуть вивчити чи покращити рівень знання української мови.

Мова ДНК нації


        З гарною анімацією й героєм Лепетуном сайт дає змогу краще засвоїти різноманітні правила української мови. На ресурсі можна знайти коротенький опис та ілюстрацію до окремого правила. Наприклад, ви дізнаєтесь, як правильно писати й наголошувати назви кавових напоїв або ж зрозумієте принцип утворення фемінітивів. 

        Звісно, ресурс найбільш відомий своїми ілюстраціями, проте, окрім них, на сайті ще багато цікавого – диктанти, сервіс з перевірки текстів і навіть вправи. Тут вправи виконати легше, ніж на ресурсі "Тренажер з правопису української мови", адже йдеться про тестові завдання. 

OnlineCorrector



        Доповнення до браузера, що не дасть вам наробити багато помилок у своїх текстах. Online Corrector допомагає виявити топографічні, орфографічні або стилістичні помилки. Доповнення працює, зокрема, для Google-документів. 

        Окрім цього, на сайті доповнення можна знайти підказки щодо правильного написання і вживання слів чи речень згідно з чинним правописом. Для цього потрібно зайти в розділ "Помилки" й ввести свій запит. 

Горох

Горох – це онлайн-бібліотека, що складається зі словників української мови. До бібліотеки входять такі словники: тлумачний, орфографічний, фонетичний, фразеологічний, етимологічний. А також словники синонімів, римувань і навіть перекладів з англійської та російської мов. Словом, Горох – це багатофункціональний сайт, що допоможе перекласти, перевірити написання, провідміняти або знайти синонім до обраного слова.

Лінгвістичний портал «Мова.info»


На порталі серед іншого пропонують правила правопису і добірки словників. Наприклад, відкритий словник новітніх термінів. У довідковій службі є відповіді на поширені запитання.

Тренажер правопису української мови, інтерактивні вправи онлайн

Надзвичайно  для вивчення та засвоєння мови з великою кількістю завдань для самоперевірки. Всі правила супроводжуються відеоуроками, а також численними онлайн-вправами. Якщо у вас виникають складнощі з вибором правильного варіанта, можна натиснути кнопку «Підказка», і вам одразу запропонують відповідне правило. Кількість спроб необмежена. Крім того, постійно додаються нові завдання. Також на сайті можна знайти вправи за книжкою Бориса Антоненка-Давидовича «Як ми говоримо», підготовлені за порадами, які сам автор виклав у своїй праці.

ЛАЙФХАКИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Цей онлайн-курс ― спільна розробка EdEra та Освіторії. Він складається з 5 модулів, що налічують 16 тем, і триває загалом 5 тижнів по 4 години на тиждень. Лектором курсу є кандидат філологічних наук і вчитель української мови та літератури у столичній Новопечерській школі Ігор Хворостяний. Саме він відкриватиме для вас фонетику, орфографію, морфологію, синтаксис і стилістику української мови. Форма подачі матеріалу – відео з лайфхаками. Сумлінним студентам, які прислухаються до всіх корисних порад, обіцяють не лише комплексне знання мови, а й майстерність мовленнєвої комунікації. Також цей курс ― хороший помічник для учнів старших класів, які хочуть успішно здати ЗНО. Кожен урок-лайфхак супроводжується робочими аркушами з завданнями для перевірки засвоєння знань і тестами. І навіть конспект писати не потрібно: за вас це вже зробили. Для тренування вимови пропонується чимало скоромовок. А для кращого запам’ятовування правил використано мнемонічні підказки. Наприклад, всі шиплячі звуки української мови заховалися у словосполучення «ще їжджу». Тож навчатися буде цікаво.

Тренажер з правопису української мови

    Дуже простий у використанні, але водночас дуже ефективний. Працює за принципом шкільних уроків: спочатку коротко подаються правила, а потім проходить практика.

LanguageTool

Перевірка граматики

Онлайн-перевірка граматики та пунктуації в українських текстах. Безкоштовна версія дозволяє перевірити текст на 20 тис. символів. При наведенні курсором на помилку ресурс пропонує варіанти заміни.

Офіцйний сайт 

УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Офіційний сайт української мови створений для школярів, студентів, вчителів та викладачів, а також для тих, хто тільки-но розпочинає вивчення української мови. Тут ви неодмінно зможете знайти всі правила української мови. Окрім цього, ми зібрали для вас багато корисного та цікавого матеріалу, який дозволить розширити та поглибити ваші знання. Підчас підготовки до іспитів, контрольних робіт чи диктантів Офіційний сайт української мови стане для вас незамінним помічником, а також стане у нагоді для написання курсових та дипломних робіт. Шановні друзі! Українська мова є однією з найкрасивіших та наймелодійніших мов світу, вивчати яку легко та приємно. А для усіх українців рідна мова – це не тільки засіб спілкування, але й можливість передавати прийдешнім поколінням національну свідомість, історичний досвід, культуру і традиції величної української нації. Ми впевнені, що Офіційний сайт української мови обов’язково стане вашим надійним помічником! Тож із задоволенням користуйтеся ним та радьте робити це вашим рідним, близьким, друзям та знайомим!

    

Національна платформа з вивчення української мови Міністерства культури та інформаційної політики України зібрала в одному місці ефективні онлайн та офлайн ресурси, а також мобільні додатки з вивчення української мови, як для українців, які хочуть підвищити рівень володіння української мовою, так і для іноземців, які прагнуть її вивчити «з нуля».


Експрес-уроки української мови Олександра Авраменка


    Олександр Авраменко – не лише викладач Київського університету ім. Бориса Грінченка та автор підручників з української мови, а й, мабуть, найвідоміший учитель української мови в нашій країні. Усе це завдяки коротким і цікавим «експрес-урокам української», які він регулярно проводить у межах  «Сніданку з 1+1».  Олександр із задоволенням відповідає на непрості запитання глядачів, допомагає розібратися з нюансами слововжитку, боротися з русизмами у мові, запам’ятовувати наголоси та нові прислів’я і приказки, підбирати правильні закінчення та ще багато-багато іншого. Уроки від Авраменка схожі на вишукані десерти для справжніх гурманів української. І назбиралося таких «смаколиків» вже близько трьох сотень.

Немає коментарів:

Дописати коментар