Для Вас, батьки




Доброго дня, шановні батьки!
Ця сторінка мого блогу для Вас. Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, слухняними, аби добре вчилися і, зрештою, виросли хорошими людьми. І як багато в здійсненні ваших мрій і сподівань залежить від вас самих, від нас, дорослих.

Навчаємося дистанційно!!! Поради батькам

Шановні батьки!!! Сьогодні як ніколи вам випала нагода бути більше зі своїми дітьми, більше спілкуватись, дивитись в очі, допомогти при потребі з уроками і не залежно від того, на якому навчається син чи донька. Їм однаково потрібна ваша турбота та піклування.

Навіть якщо ви працюєте дистанційно, але перебуваєте вдома:

  1. Знайдіть можливість поцікавитись, чим зайнята ваша дитина, які завдання їй надіслали сьогодні і що їй потрібно виконати, аби завтра вона могла приступити до нових завдань.
  2. Потурбуйтесь, щоб у дитини було тихе місце без сторонніх звуків для виконання домашніх завдань, які, можливо, виконувати буде складніше, адже спочатку потрібно опрацювати нову тему уроку самостійно.
  3. Проконтролюйте час, скільки дитина займається, чи не відволікається на телефон та інші сторонні речі. Чи робить перерви для відпочинку.
  4. Знайдіть можливість пообідати усі разом родиною, обговорити теми, які не стосуються навчання та ситуації в країні. Можливо, підберіть фільм для спільного перегляду увечері.
  5. Допоможіть при потребі із виконанням домашніх завдань, якщо дитина просить про це ( або поцікавтесь чи все їй вдається виконати самостійно чи таки потрібна ваша допомога).
  6. Долучайте дитину до домашніх справ, об була можливість переключати види діяльності та можливість спільно провести час, допомагаючи мамі чи татові.
  7. Обов’язково на сімейних вечорах обговорюйте ситуацію в країні, поцікавтесь, як дитина себе почуває психологічно, що її турбує. Надзвичайно важливо говорити з дітьми, проговорювати їхні страхи, ваші страхи, спільні переживання. Заспокоювати одне одного.
  8. Частіше говоріть своїм дітям про любов до них, обіймайте, але і пам’ятайте про особисту гігієну!

Будьте здорові та бережіть себе!!!!




Комп’ютерна залежність

Вважаєте, що ваша дитина проводить за комп'ютером занадто багато часу? Ось декілька симптомів психологічної залежності від «віртуального світу», на які потрібно звернути увагу:

Синдром скасування
Якщо зникає доступ до комп'ютера, дитина стає агресивною і дратівливою, їй нудно, дитину нічого не радує.

Звуження кола інтересів
Підліток може говорити тільки про комп'ютер і все, що з ним пов'язане. Він ігнорує інші захоплення, не слухає музику, не дивиться фільми.

Дитина обмежує контакти з друзями
Не підтримує стосунки навіть з самими давніми приятелями. Схоже, що в реальному світі він не може адаптуватися і шукає притулку в віртуальному просторі.

Що робити у разі виникнення залежності від Інтернету та комп'ютерних ігор?

Найчастіше батьки цілком передбачуваним чином реагують на те, що дитина занадто багато часу проводить у віртуальному світі - забороняють комп'ютер. Але якщо підліток дійсно страждає від залежності, то такий крок не дасть нічого, окрім нових переживань.

Батькам варто, насамперед, зрозуміти, в чому справа. Якщо дитина користується комп'ютером для отримання інформації, розваги і спілкування, можливо, проблеми і не існує?

Якщо ж підліток дійсно занадто занурений у віртуальний світ, то мова може йти не про залежність, а про підліткову депресію. І в цьому випадку потрібно не відбирати комп'ютер, а лікувати депресію.

Справитися самостійно з комп'ютерною залежністю (як і з будь-якої іншої залежністю) важко. Доведеться переглядати спосіб життя і свої відносини з навколишнім світом. І замислюватися про це потрібно не тільки підлітку, але і його батькам. Приміром, якщо, повертаючись з роботи, тато відразу ж сідає до комп'ютера, немає нічого дивного в тому, що дитина робить так само.

Здоровий підліток здатен бачити різницю між реальним і віртуальним світом. Інша справа, що, якщо вдома школяр не знаходить розуміння, віртуальний світ виявляється кращим.


Підлітковий сленг і культура мови

Чому виникає сленг у підлітка? Часто сленгові слова підлітка можуть бути зрозумілі тільки його оточенню. Деякі підлітки використовують сленг для того, щоб шокувати оточуючих, а також протистояти соціуму і його правилами. Крім цього, сленг у підлітка з’являється в тому випадку, якщо він володіє скупим словниковим запасом.
Що ж робити з підлітковим сленгом?
По-перше, уважно простежити за власною мовою для того, щоб упевнитися, чи не проскакує чи іноді й у Вашій промові щось подібне.
По-друге, постарайтеся з’ясувати, чи розуміє підліток значення тих слів, які вживає. У більшості випадків, підлітки, усвідомивши безглуздість того чи іншого слова, перестають його вживати.
По-третє, намагайтеся періодично пояснювати підлітку те, що сленг шкодить культурі мови.



Немає коментарів:

Дописати коментар